1c_3L_2019

trzyletnia KLASA MATEMATYCZNA (1c)
wychowawca: Adam Ogaza

Adam Ogaza

kontakt: aogaza.3lo@gmail.com

Klasa matematyczna to propozycja dla osób planujących studia na uczelniach, na których preferowane są przedmioty ścisłe. Uczymy tak, aby nasi uczniowie nie mieli potem żadnych problemów na studiach – nasi absolwenci potwierdzają, że tak jest naprawdę.

Szkoła zaangażowana jest w realizację projektów międzynarodowych:

Zintegrowane nauczanie przedmiotów ścisłych z perspektywą obliczeniową, w ramach którego wypracowaliśmy scenariusze lekcji integrujących naukę programowania w języku Python z lekcjami matematyki i fizyki;
PROBOT, którego celem jest zintegrowanie nauki programowania robotów z lekcjami matematyki i fizyki – prowadzony będzie specjalny przedmiot o nazwie Informatyka – klocki programowalne, na którym m.in. nauczysz się podstaw robotyki z myślą o licznych zastosowaniach praktycznych.
W ramach współpracy z Wydziałem Matematyki Stosowanej Politechniki Śląskiej uczniowie będą uczestniczyć w warsztatach informatycznych. W klasie drugiej planowany jest obóz naukowy we Wrocławiu – to już tradycyjny wyjazd do stolicy Dolnego Śląska, w trakcie którego oprócz zajęć na Politechnice Wrocławskiej będziemy uczestniczyć w Festiwalu Nauki. Nawiązaliśmy też ścisłą współpracę ze Śląskim Międzyuczelnianym Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych.

Na uczniów czekają atrakcje w postaci Festiwalu Teatralnego, Niepodległościowej Gry Terenowej oraz wiele innych ciekawych wydarzeń. Dodatkowe zajęcia obejmować będą etykę i edukację regionalną.

Czekamy na to, czym nas zadziwisz!

A może już chciałbyś uczestniczyć w zajęciach?

https://www.youtube.com/user/Kwantowiec/videos

Zobacz galerię pamiątkową…

Zintegrowane nauczanie przedmiotów ścisłych z perspektywą obliczeniową…

zobacz materiały dydaktyczne