Co słychać w 1D?

Jesteśmy profilem medialno-dyplomatycznym. W związku z tym zaczęliśmy zagłębiać się w tajniki dyplomacji , zaczynając od spotkania z panią Ambasador Izraela Anną Azari (18 X 2018), w Regionalnym Ośrodku Debat Międzynarodowych w Katowicach (RODM). Niedawno gościliśmy tam ponownie, biorąc udział w spotkaniu z panią Konsul Generalną Węgier Adrienne Körmendy (22 XI 2018)

spotkanie

(22 XI 2018)
Poznajemy także świat mediów ,dlatego wyruszyliśmy do Krakowa (24 XI 2018) na Uniwersytet Jagielloński ,do Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Zwiedziliśmy bibliotekę uczelnianą -niezwykle nowoczesną, braliśmy udział w warsztatach pt. : „Twój głos”, które poprowadził dziennikarz Radia ZET p. Marcin Kubat. Mieliśmy też okazję przebywać w studiu radiowym i telewizyjnym. Uczestniczyliśmy w wykładzie dr. Pawła Nowaka. Tematem prelekcji był problem nasilania się fake newsów we współczesnych mediach . Mamy dalsze plany i napiszemy o nich już niedługo.

Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej