W naszej szkole Święto Niepodległości uroczyście obchodziliśmy 8 listopada br.
Z tej okazji przyłączając się do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”, o godz.11.11. wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami zaśpiewali cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”.
Na trzeciej i czwartej godzinie lekcyjnej odbyła się gra edukacyjna „Droga do niepodległości”.
Trzyosobowe zespoły klasowe wzięły też udział w „Niepodległościowej grze terenowej” w Skansenie.
Na przerwach mogliśmy posłuchać pieśni legionowych i obejrzeć „Animowaną historię Polski”.
Cała szkoła była udekorowana barwami narodowymi. Wyeksponowano również prace plastyczne wykonane przez uczniów klas pierwszych.
W ten sposób uczciliśmy bohaterstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli powróciła na mapę Europy.