1

CAŁE PODIUM NASZE W KONKURSIE Z JĘZYKA WŁOSKIEGO!!!

26 kwietnia w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Chorzowie odbył się konkurs gramatyczno-leksykalny z języka włoskiego pt. „Co wiesz o Italii…?” kierowany do uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Uczennice Naszej Szkoły okazały się bezkonkurencyjne! I miejsce zajęła Sonia Fuchs z klasy 2e, II miejsce należy do Anny Nowak z klasy 2b, III miejsce zdobyła Alicja Łukasik z klasy 2b. COMPLIMENTI!!!

4

Obóz klasy 3c

Dobiega końca obóz naukowy klasy 3c, którego celem było intensywne przygotowanie do matury, głównie z matematyki i języka polskiego. Zajęcia odbywały się od wtorku do piątku w godzinach od 10.00 do 21.00 w przyjaznej atmosferze ośrodka H2O w Kiczycach.

P70314-125545

Halowa piłka nożna

Dzisiaj drużyna dziewcząt w składzie: Aleksandra Kopiec, Monika Kroll (1), Urszula Kozielska (3), Wiktoria Grządko (2), Klaudia Henne (2), Katarzyna Cieślińska, Zuzanna Kozłowska i Bożena Dubiel (3) pokonała ZiSTO nr 3 11:0. W nawiasach podano liczbę strzelonych bramek. Drugi mecz z Ekonomikiem wygraliśmy walkowerem i zakwalifikowaliśmy się do finału, który odbędzie się 21 marca. Gratulujemy!

20170205_144530

Viva, viva il Carnevale!

2 lutego wybraliśmy się na Wydział Filologiczny Uniwersytetu Śląskiego, aby wziąć udział w Italofonii – cyklicznej imprezie dedykowanej licealistom uczącym się języka włoskiego i chcącym poszerzyć swoje wiadomości na temat kultury tego kraju. Organizatorzy tegorocznej edycji zabrali nas w świat włoskiego karnawału! Co ciekawe, nie było ani słowa o Wenecji, za to wiemy już skąd się wzięła idea bitwy na pomarańcze – il Carnevale di Ivrea, jaki cel ma przebieranie

camp2_5350m

Wyprawa z Batorym

A gdzież to zawędrował Batory? Na dach Ameryki Południowej (6962 m n.p.m., Aconcagua)! Na zdjęciach – jak zwykle uśmiechnięty – Absolwent Łukasz Mucha (matura 2007 – klasa matematyczno-informatyczno-fizyczna).    

3

„Perełki Italii” – zwycięzcy

„W konkursie plastycznym „Perełki Italii” zwyciężyli: 1 miejsce: Linkiewicz Agata z klasy 2b  – „Zamek Świętego Anioła w Rzymie” 2 miejsce ex aequo: Nowak Anna z klasy 2b – „Katedra Santa Maria del Fiore we Florencji” oraz Klimek Daniel z klasy 1a – „Krzywa Wieża oraz Katedra Santa Maria Assunta w Pizie” Zwycięzcom gratulujemy!”  

1 2