od Algorytmu do Zawodowca

Z ogromną przyjemnością, informuję, że do finału konkursu w ramach projektu „od Algorytmu do Zawodowca” weszły następujące osoby: Kajetan Domogała, Adrian Grochowski, Jan Bielski, Jeremi Chabros, Karolina Królikowska, Jakub Porębski, Patrycja Brembor, Małgorzata Wróbel, Monika Binioszek, Małgorzata Dworniczak, Michał Koruszowic, Filip Koźlik, Marta Cierpka, Adam Banaś. Gratulujacje!!! Finał odbędzie się 01.06 w ŚMCEBI od godz. 9.00 i potrwa do ok. godz. 14.30.

1

CAŁE PODIUM NASZE W KONKURSIE Z JĘZYKA WŁOSKIEGO!!!

26 kwietnia w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Chorzowie odbył się konkurs gramatyczno-leksykalny z języka włoskiego pt. „Co wiesz o Italii…?” kierowany do uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Uczennice Naszej Szkoły okazały się bezkonkurencyjne! I miejsce zajęła Sonia Fuchs z klasy 2e, II miejsce należy do Anny Nowak z klasy 2b, III miejsce zdobyła Alicja Łukasik z klasy 2b. COMPLIMENTI!!!

Pani Mariola Strojny laureatką Nagrody Korczakowskiej !

Nasza Nauczycielka Mariola Strojny została 5 IV 2017 laureatką Nagrody Korczakowskiej w kategorii: szkoły ponadgimnazjalne! Do tej nagrody nominują uczniowie. W Kapitule nagrody także zasiadają uczniowie. Jesteśmy dumni z naszej Nauczycielki matematyki i serdecznie gratulujemy!!! Link do filmu, jaki nakręcili uczniowie: https://www.youtube.com/watch?v=DkrhK225d8s Informacja: Nagrody Korczakowskie są indywidualnymi nagrodami za wyróżniającą się twórczą pracę edukacyjno-pedagogiczno-kulturalną. Przyznawane zgodnie z myślą Janusza Korczaka „Wychowanie dziecka to nie miła zabawa, a zadanie, w które

Czy Joanna Dziuba ma związek z Batorym?

Jest absolwentką naszej (Celestyny Koniecznej z Adamem Lempą) klasy teatralno- filmowej. Pani Celestyna pomogła jej (od listopada) zgromadzić materiał na wystawę…. biegała po wszystkich możliwych instytucjach kulturalnych… Sukces !!! Na wystawie w Madrycie poświęconej Górnemu Śląskowi i na konferencji bohaterami będą też nasi Batorowcy: Villqist, Kuczok, Naliwajko, Niesłony, Karwat. 23.03 br. materiały jadą kurierem do Madrytu… http://www.madrid.org/cs/Satellite?c=PLEC_Generico_FA&cid=1354641160158&language=es&pagename=PortalLector%2FPLEC_Generico_FA%2FPLEC_fichaActividad&params=biblio%3D1343065755682%26buscador%3D1

Wystawa w Galerii Batorego

W dniu 7 II 2017 w Galerii Batorego miało miejsce otwarcie wystawy prac malarskich Moniki Binioszek i Oliwii Stahr, uczennic naszego LO, pt. „Martwe natury, żywe obrazy”. Nad rozwojem obu artystek czuwa Mistrz Piotr Naliwajko. Serdecznie gratulujemy Monice i Oliwii pięknych prac i talentu!

20170205_144530

Viva, viva il Carnevale!

2 lutego wybraliśmy się na Wydział Filologiczny Uniwersytetu Śląskiego, aby wziąć udział w Italofonii – cyklicznej imprezie dedykowanej licealistom uczącym się języka włoskiego i chcącym poszerzyć swoje wiadomości na temat kultury tego kraju. Organizatorzy tegorocznej edycji zabrali nas w świat włoskiego karnawału! Co ciekawe, nie było ani słowa o Wenecji, za to wiemy już skąd się wzięła idea bitwy na pomarańcze – il Carnevale di Ivrea, jaki cel ma przebieranie

camp2_5350m

Wyprawa z Batorym

A gdzież to zawędrował Batory? Na dach Ameryki Południowej (6962 m n.p.m., Aconcagua)! Na zdjęciach – jak zwykle uśmiechnięty – Absolwent Łukasz Mucha (matura 2007 – klasa matematyczno-informatyczno-fizyczna).    

3

„Perełki Italii” – zwycięzcy

„W konkursie plastycznym „Perełki Italii” zwyciężyli: 1 miejsce: Linkiewicz Agata z klasy 2b  – „Zamek Świętego Anioła w Rzymie” 2 miejsce ex aequo: Nowak Anna z klasy 2b – „Katedra Santa Maria del Fiore we Florencji” oraz Klimek Daniel z klasy 1a – „Krzywa Wieża oraz Katedra Santa Maria Assunta w Pizie” Zwycięzcom gratulujemy!”  

1 2 3