Statuetki Batorego

Nagrodę Honorowej Statuetki Batorego ustanowiono w 1997 r., w 50.rocznicę istnienia III Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Batorego Chorzowie.

Pomysłodawcą był Janusz Nowakowski, były nauczyciel i absolwent szkoły. Statuetki przyznawane są w trzech kategoriach:

– Nauczyciel – za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej, wieloletnią pracę i pełne zaangażowanie w życie szkoły.

– Absolwent – za osiągnięcia zawodowe, naukowe oraz sławienie dobrego imienia Szkoły w różnych dziedzinach życia społecznego bądź za utrzymywanie stałego kontaktu z uczniami wspieranie ich edukacji i działań artystycznych, sportowych.

– Przyjaciel Szkoły – za wspieranie szkoły w tworzeniu wysokich standardów edukacji, wspieranie edukacji uczniów wybitnie uzdolnionych poprzez tworzenie funduszy stypendialnych, mecenatów.

LAUREACI 2016:

  • Mariola Strojny /kategoria nauczyciel/
  • Ilona Helik /kategoria nauczyciel/
  • Agnieszka Radzikowska /kategoria absolwent/
  • Krzysztof Maliszewski /kategoria absolwent/

LAUREACI 2015:

  • Ginter Nawrat /kategoria absolwent/
  • Lech Cierpka /kategoria absolwent/
  • Ks. Jerzy Wójcik /kategoria nauczyciel/
  • Krystyna Widera /kategoria przyjaciel szkoły/

LAUREACI 2014:

LAUREACI 2013:

LAUREACI 2012:

LAUREACI 2011:

LAUREACI 2010:

  • KRZYSZTOF OLEŚ /kategoria nauczyciel/
  • ZBIGNIEW MARSZAŁEK /kategoria nauczyciel/
  • ANDRZEJ SZAJCA /kategoria absolwent/
  • ILONA POŁAŃSKA /kategoria przyjaciel szkoły/

LAUREACI 2009:

  • KRYSTYNA PAWLETA  /kategoria absolwent/
  • EUGENIUSZ SAKWERDA /kategoria absolwent/
  • RYSZARD MOZGOL /kategoria absolwent i nauczyciel/
  • MAREK ZIELIŃSKI /kategoria przyjaciel szkoły/

LAUREACI 2008:

  • HALINA PAKULSKA-KUREK /kategoria nauczyciel/
  • MARIA NOGAJ /kategoria absolwent/
  • BOGUSŁAW KANIA /kategoria absolwent/
  • ELEONORA KOWOLIK-RURAŃSKA /kategoria absolwent/
  • JAN MIKULKA /kategoria przyjaciel szkoły/

LAUREACKI 2007:

  • ZBYLUT TWARDOWSKI /kategoria absolwent/
  • MARIA PAJĄK-DOMAŃSKA /kategoria absolwent/
  • PIOTR WRÓBLEWSKI /kategoria absolwent/
  • TADEUSZ RZEPIELA /kategoria absolwent/
  • IRENA HAMERLIK /kategoria nauczyciel/

LAUREACI 2006:

  • RUDOLF MIKUŁA /kategoria absolwent
  • ALFRED REIM /kategoria absolwent/
  • TOMASZ IGNALSKI /kategoria przyjaciel szkoły/
  • JOLANTA KŁYSZCZ /kategoria absolwent/
  • JÓZEF WITOR /kategoria nauczyciel/
  • EDWARD SZĘDZIELORZ /kategoria absolwent/
  • PIOTR BUCZEK /kategoria absolwent/

LAUREACI 2005:

  • JERZY CNOTA /kategoria absolwent/
  • PIOTR CZARNYNOGA /kategoria absolwent/
  • ALICJA KAŁUCKA-NOWACKA /kategoria absolwent/
  • EDWARD NALEPA /kategoria absolwent/
  • BERNADETA NIESPOREK-SZAMBURSKA
  • ROMUALD SKOLUD /kategoria nauczyciel/
  • MARIAN WIOSKA /kategoria przyjaciel szkoły/

LAUREACI 2004:

  • HANNA BORATYŃSKA  /kategoria przyjaciel szkoły/
  • STANISŁAW JABŁONKA /kategoria absolwent/
  • JAN KIEŁBASA /kategoria absolwent/
  • ZENON KLATKA /kategoria absolwent/
  • AGNIESZKA LAPRUS /kategoria przyjaciel szkoły/
  • ANDRZEJ LIPSKI /kategoria przyjaciel szkoły/
  • REGINA ORZECHOWSKA  /kategoria absolwent/

LAUREACI 2003:

  • JACEK BŁAWUT /kategoria absolwent/
  • JAN KALKA /kategoria absolwent/
  • RUDOLF KIESZKOWSKI /kategoria nauczyciel/
  • WOJCIECH KUCZOK /kategoria absolwent/
  • BARBARA I HENRYK MILEROWIE /kategoria przyjaciel szkoły/
  • EWA OTTO-SIEJA /kategoria absolwent/
  • ANDRZEJ PIWARSKI /kategoria absolwent/
  • ZYGMUNT ZIMNY /kategoria absolwent/

LAUREACI 2002:

  • JAN MARIA DYGA /kategoria absolwent/
  • JANUSZ KROGULSKI /kategoria nauczyciel/
  • JACEK KUREK /kategoria absolwent i nauczyciel/
  • JACEK MAZIARSKI /kategoria absolwent/
  • EWA RURAŃSKA /kategoria absolwent/
  • JÓZEF WILKOSIŃSKI /kategoria absolwent/
  • MARIA WOŚ /kategoria nauczyciel/

LAUREACI 2001:

  • PIOTR NALIWAJKO /KATEGORIA ABSOLWENT/
  • ANTONI BECKER /kategoria absolwent/
  • BOLESŁAW IWANOWSKI /kategoria nauczyciel/
  • HENRYK KOZLER /kategoria absolwent/
  • JERZY KULCZYCKI /kategoria absolwent/
  • TADEUSZ MICZKA /kategoria przyjaciel szkoły/

LAUREACI 2000:

  • ZOFIA DYTKO /kategoria przyjaciel szkoły/
  • LILIANA JOCHYMSKA /kategoria absolwent i nauczyciel/
  • KRZYSZTOF KARWAT /kategoria absolwent/
  • FRANCISZEK MACIOŁA /kategoria absolwent/
  • SABINA PRZYBYŁA /kategoria absolwent/
  • JAROSŁAW ŚWIERSZCZ /kategoria absolwent/

LAUREACI 1999:

  • ADAM BUKOWY /kategoria absolwent/
  • FRANCISZEK GRUSZKA /kategoria absolwent/
  • TERESA HANTKE /kategoria absolwent i nauczyciel/
  • CELESTYNA KONIECZNA /kategoria nauczyciel/
  • STANISŁAW KOWARCZYK /kategoria absolwent/
  • KARINA MACHURA /kategoria absolwent i nauczyciel/
  • HENRYK OTTO /kategoria absolwent/
  • JAN WOLNY /kategoria absolwent/
  • JERZY WUTTKE /kategoria absolwent/

LAUREACI 1998:

  • WALERIA BALCER /kategoria nauczyciel/
  • BERNARD BŁASZCZYK /kategoria absolwent/
  • TADEUSZ BYKOWSKI /kategoria przyjaciel szkoły/
  • JERZY JÓŹWIAK /kategoria absolwent/
  • WOJCIECH KRZYŻAK /kategoria absolwent/
  • JANUSZ NOWAKOWSKI /kategoria absolwent/
  • JÓZEF STOMPEL /kategoria absolwent/
  • BOGUSŁAW SZNAJDER /kategoria nauczyciel/