Wymiana zagraniczna

Nasza szkoła prowadzi obecnie wymianę zagraniczną z dwiema zaprzyjaźnionymi szkołami:
1) Sukromne Slovanske Gymnazium w Bratysławie (Słowacja)
2) Gymnasium Nr 1 named after Francysk Skoryna w Polotsku (Białoruś)

Goście z Bratysławy 21-24 III 2022
W dniach 21-24 III 2022 gościliśmy naszych przyjaciół: uczniów i nauczycieli ze szkoły Slovanske Sukromne Gymnazium w Bratysławie na Słowacji. Pan Krzysztof Jarczewski przeprowadził ciekawą lekcję robotyki, w której uczestniczyli m. in. nasi goście, dyrektor Gymnazium Pavel Spisiak obserwował interesującą lekcję fizyki, jak również goście w towarzystwie uczniów Batorego zwiedzili piękne miasto Wrocław.

Z wizytą na Słowacji 10-13 II 2020
W dniach 10-13 lutego 2020 r. nasza delegacja udała się do Bratysławy na Słowacji na zaproszenie zaprzyjaźnionej z nami szkoły: Slovanske Sukromne Gymnazium.
Gospodarze zaprosili naszych uczniów i nauczycieli do Ambasady RP, w której spotkali się z Ambasadorem RP Krzysztofem Strzałką. Zwiedzili także muzeum sztuki współczesnej. Wzięli udział w debacie parlamentarnej (tematy dotyczyły nietolerancji oraz problemu odpadów plastikowych). Odwiedzili również parlament słowacki, zamek królewski i przepiękną część starego miasta.

Goście z Białorusi 8-12 XII 2019
Wizyta gości z Polotska na Białorusi przebiegła miło i efektywnie. Wspólnie spędziliśmy czas na nauce i na poznawaniu geografii i tradycji Polski. Nasza delegacja z przyjemnością uda się w czerwcu z rewizytą na Białoruś!

Goście z Białorusi 8-12 XII 2019
W dniach 8-12 XII 2019 gościć będziemy naszych przyjaciół: uczniów i nauczycieli ze szkoły Gymnasium Nr 1 named after Francysk Skoryna w Polotsku (Białoruś). Czekamy z niecierpliwością na tę wizytę ? Współpraca szkół trwa od 2014 roku, a zdjęcie pochodzi z 2015 roku, kiedy nasza delegacja po raz pierwszy zagościła na Białorusi.

Goście z Bratysławy 8-10 I 2019
W dniach 8-10 I 2019 gościliśmy naszych przyjaciół: uczniów i nauczycieli ze szkoły Slovanske Sukromne Gymnazium w Bratysławie na Słowacji. Pan Krzysztof Oleś przeprowadził ciekawą lekcję matematyki, w której uczestniczyli m. in. nasi goście, jak również zwiedzili oni Muzeum Śląskie, Muzeum Historii Katowic, Nikiszowiec oraz uczestniczyli w spektaklu Artysta do kwadratu 🙂

Wizyta w Bratysławie X 2018
W dniach 23-26 X 2018 uczniowie i nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w wymianie zagranicznej w ramach współpracy z zaprzyjaźnioną szkołą Sukromne Slovanske Gymnasium w Bratysławie na Słowacji. M. in. oglądnęliśmy spektakl teatralny młodzieży, wystawę poświęconą ginącym gatunkom jabłek i innych owoców (Nieszpunka!), wzięliśmy udział w ciekawej debacie oraz w lekcji z zakresu dyplomacji, jak również zapoznaliśmy się z elementami kultury i historii Słowacji zwiedzając interesujące miejsca…

Wyjazd młodzieży na Białoruś
W dniach 15-20 X 2018 delegacja naszej szkoły wyjechała na Białoruś, gdzie od wielu lat w mieście Połock prowadzimy współpracę z zaprzyjaźnioną szkołą: State Gymnasia Nr 1 named after F. Skorina. Uczestnicy mieli możliwość poznania historii, kultury, zwyczajów naszych przyjaciół, jak również odwiedzili wiele ciekawych miejsc, jak fabryka włókna szklanego czy fabryka mleka kondensowanego. Pierwsze zdjęcie pochodzi z roku 2017, kiedy przyjaciele z Połocka odwiedzili Chorzów, drugie zaś z X 2018…

Goście ze Słowacji
W dniach 18-22 III 2018 gościliśmy delegację z zaprzyjaźnionego z nami Sukromnego Gimnazjum Slovanskego w Bratysławie, na czele z dyrektorem Pavlem Spišiakem. Nauczyciele i uczniowie ze Słowacji zwiedzili Katowice, Kraków, Chorzów, mieli także okazję poznać naszą szkołę w okresie XXIX FT.