Klasa 1B TEATRALNA 2023

1B

Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym:
język polski, język angielski.
Pierwszy język obcy: j. angielski.
Drugi język obcy do wyboru: j. niemiecki lub j. włoski *

Oferta klasy skierowana jest do uczniów, którzy interesują się teatrem, filmem, fotografią, dramaturgią oraz innymi dziedzinami sztuki. Każdy będzie mógł znaleźć dla siebie przestrzeń do rozwijania swoich pasji, talentów i zdolności. Spotkania ze sztuką będziemy realizować w ramach wycieczek, festiwali filmowych i teatralnych. W programie nauczania klasy teatralno-artystycznej znajdują się warsztaty teatralne i warsztaty ekspresji kulturalnej.
W ramach zajęć uczniowie będą poznawali różne techniki aktorskie oraz będą czynnie uczestniczyć w tworzeniu kultury. Nasi uczniowie będą uczestniczyć w zajęciach pisarskich i fotograficznych oraz samodzielnie tworzyć wydarzenia o charakterze artystycznym. Jeśli interesuje Cię teatr, film, fotografia, czy sztuka, lubisz malować i tworzyć dekoracje, grasz na instrumencie muzycznym, śpiewasz, tańczysz lub chcesz rozwinąć swój warsztat aktorski, to klasa 1B jest właśnie dla Ciebie!
* Podział w oddziale na grupy językowe nastąpi pod warunkiem dostatecznej liczby chętnych. Uczeń wybiera jeden język obcy nowożytny spośród: języka niemieckiego lub języka włoskiego, przy czym podział w oddziale na grupy językowe nastąpi do wypełnienia liczby miejsc (50% j. niemiecki i 50% j. włoski). W przypadkach spornych decydować będzie kolejność zgłoszenia ucznia do III LO w systemie rekrutacji.