Klasa 1B TEATRALNA 2023

1B

Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym:
język polski, język angielski.
Pierwszy język obcy: j. angielski.
Drugi język obcy do wyboru: j. niemiecki lub j. włoski *
Wychowawca: mgr Maciej Dziaczko

Oferta klasy skierowana jest do uczniów, którzy interesują się teatrem, filmem, fotografią, dramaturgią oraz innymi dziedzinami sztuki. Każdy będzie mógł znaleźć dla siebie przestrzeń do rozwijania swoich pasji, talentów i zdolności. Spotkania ze sztuką będziemy realizować w ramach wycieczek, festiwali filmowych i teatralnych. W programie nauczania klasy teatralno-artystycznej znajdują się warsztaty teatralne i warsztaty ekspresji kulturalnej.

W ramach zajęć uczniowie będą poznawali różne techniki aktorskie oraz będą czynnie uczestniczyć w tworzeniu kultury. Nasi uczniowie będą uczestniczyć w zajęciach pisarskich i fotograficznych oraz samodzielnie tworzyć wydarzenia o charakterze artystycznym. Jeśli interesuje Cię teatr, film, fotografia, czy sztuka, lubisz malować i tworzyć dekoracje, grasz na instrumencie muzycznym, śpiewasz, tańczysz lub chcesz rozwinąć swój warsztat aktorski, to klasa 1B jest właśnie dla Ciebie!
* Podział w oddziale na grupy językowe nastąpi pod warunkiem dostatecznej liczby chętnych. Uczeń wybiera jeden język obcy nowożytny spośród: języka niemieckiego lub języka włoskiego, przy czym podział w oddziale na grupy językowe nastąpi do wypełnienia liczby miejsc (50% j. niemiecki i 50% j. włoski). W przypadkach spornych decydować będzie kolejność zgłoszenia ucznia do III LO w systemie rekrutacji.