Klasa 1E MEDYCZNA 2023

1E

Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym:
biologia, chemia.
Pierwszy język obcy: j. angielski.
Drugi język obcy do wyboru: j. niemiecki lub j. włoski *
Wychowawca: mgr Sebastian Grzesik

Klasa medyczna adresowana jest do uczniów zainteresowanych w przyszłości studiami na kierunkach medycznych, około-medycznych oraz przyrodniczych. Uczniowie wiedzę i umiejętności o otaczającym nas świecie będą mogli pogłębiać uczestnicząc w zajęciach organizowanych przez Wydział Biologii i Ochrony Środowiska w Katowicach. Tajniki ludzkiego ciała oraz diagnostyki medycznej poszerzą na zajęciach organizowanych przez Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu oraz na Śląskim Uniwersytecie Medycznym.
Niezapomnianych przeżyć dostarczą zajęcia podczas obozów naukowych i warsztatów prowadzonych na terenie Parków Narodowych i rezerwatów przyrody.
Jeśli uwielbiasz przedmioty przyrodnicze, chcesz nauczyć się zarządzać wiedzą, rozwijać swoje pasje i zainteresowania, a ponadto planujesz studia na kierunkach medycznych lub przyrodniczych, to klasa I E jest właśnie dla Ciebie!
* Podział w oddziale na grupy językowe nastąpi pod warunkiem dostatecznej liczby chętnych. Uczeń wybiera jeden język obcy nowożytny spośród: języka niemieckiego lub języka włoskiego, przy czym podział w oddziale na grupy językowe nastąpi do wypełnienia liczby miejsc (50% j. niemiecki i 50% j. włoski). W przypadkach spornych decydować będzie kolejność zgłoszenia ucznia do III LO w systemie rekrutacji.

Zobacz:
Śląski Festiwal Nauki
Kod do przyszłości
Śląski Uniwersytet Medyczny